Aktualności
Zmiana wycen w kardiologii inwazyjnej zmniejszy dostępność do zabiegów i zwiększy kolejki, co przełoży się na wzrost śmiertelności pacjentów i bankructwa szpitali - ocenili lekarze podczas konferencji organizowanej przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.
"Istnieje pilna potrzeba zmian w systemie opieki zdrowotnej, prowadzących do poprawy diagnostyki i leczenia niewydolności serca" - oceniono w raporcie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Eksperci szacują, że na tę chorobę w Polsce cierpi ok. 600 tys. - 700 tys. osób.
19.06.2016
Fragment serca, z którego usunięto komórki mięśniowe naukowcy zdołali zregenerować dzięki komórkom macierzystym - informuje serwis „EurekAlert”.
18.06.2016
Procedury kardiologii zachowawczej mają być od przyszłego roku lepiej opłacane przez NFZ. Projekt taryf, jaki skierowano do konsultacji, przewiduje podwyżkę średnio o 35 proc. A w przypadku zaawansowanej niewydolności krążenia aż o 75 proc.
11.06.2016
Najlepsze efekty w leczeniu nadciśnienia tętniczego daje polipigułka zawierająca w jednej tabletce kilka leków – powiedział na konferencji prasowej w Warszawie dr Aleksander Prejbisz z Instytutu Kardiologii w Warszawie.
24.05.2016
Zabieg polegający na wywołaniu kontrolowanego zawału serca metodą ablacji alkoholowej wykonali kardiolodzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (USK) we Wrocławiu. Dzięki temu usunęli przerost przegrody międzykomorowej, co znacząco poprawia pracę serca.
13.05.2016
3
AOTMiT zaproponowała nowe stawki za leczenie zawałów serca - średnio o jedną trzecią niższe od obecnych. "Możemy zaprzepaścić dorobek polskiej kardiologii w leczeniu zawałów" - mówi prof. Piotr Hoffman, prezes PTK.
11.05.2016
2
Blisko 60 proc. chorych umiera w Polsce w ciągu pierwszego roku po udarze. To dwukrotnie więcej niż w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych!
27.04.2016