Podziel się z innymi:
2016-12-12
W USA po raz pierwszy od lat spadła oczekiwana długość życia
Źródło/Autor:
PAP
W ubiegłym roku po raz pierwszy od 23 lat spadła w USA oczekiwana długość życia - podało federalne Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób. Zdaniem ekspertów, ten spadek to efekt rosnącej umieralności Amerykanów z powodu m.in. chorób serca i wylewów.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji potrafi przewidzieć, komu grozi kolejny zawał, i kto skorzysta z chirurgicznego zabiegu. Może zmienić sposób leczenia milionów pacjentów.
22.10.2025
Leczenie chorób kardiometabolicznych powinno być dostosowane do rodzaju depresji – poinformowano podczas kongresu European College of Neuropsychopharmacology (ECNP) w Amsterdamie.
14.10.2025
Zawał serca może być następstwem nie tylko toczących się procesów miażdżycowych i czynników związanych ze stylem życia, ale także procesów zakaźnych - wykazali badacze z Finlandii i Wielkiej Brytanii.
12.09.2025