Aktualności

Depresja sprzyja chorobom serca
21.03.2024
Kompleksowa rehabilitacja kardiologiczna polega zarówno na leczeniu wysiłkiem fizycznym i stosowaniu najróżniejszych fizykoterapii, ale także na edukacji i nauce zdrowego stylu życia.
Wysokie stężenie niacyny ma związek z chorobami układu krążenia
21.02.2024
2
Zdaniem badaczy warto przyjrzeć się stosowaniu dostępnych bez recepty suplementów diety zawierających różne formy niacyny.
Ćwicząc tyle samo, co mężczyźni, kobiety uzyskują większe korzyści
21.02.2024
W przypadku wszystkich dorosłych podejmujących jakąkolwiek regularną aktywność fizyczną, ryzyko zgonu – w porównaniu z osobami nieaktywnymi – było niższe…
Zbyt dużo białka w diecie szkodzi tętnicom
20.02.2024
Spożywanie ponad 22 proc. dziennej dawki kalorii pochodzących z białka może negatywnie wpływać na makrofagi odpowiedzialne za usuwanie resztek komórkowych, prowadząc do powstawania „cmentarza” tych komórek w ścianach naczyń i z czasem odkładania się blaszek miażdżycowych.
Badanie krwi może wskazać ryzyko zawału serca
19.02.2024
Zawał serca to najczęstsza przyczyna śmierci na świecie. Niestety, u wielu osób realne zagrożenie nie jest w porę identyfikowane i nie są wprowadzane środki zapobiegawcze.
Słodzone napoje zwiększają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych
09.02.2024
Aktywność fizyczna o połowę redukuje ryzyko chorób sercowo-naczyniowych związane z piciem słodzonych napojów, ale nie eliminuje go w całości.
Sól wzbogacona w potas mogłaby ułatwić leczenie nadciśnienia
05.02.2024
1
Sól wzbogacona w potas dla większości ludzi jest nieodróżnialna smakiem od zwykłej soli.
Pacjenci zgłaszani jako biorcy do transplantacji serca
28.01.2024
Według prof. Michała Zakliczyńskiego, eksperta ds. transplantologii, notuje się wzrost liczby osób w Polsce deklarujących gotowość do donacji organów, zwłaszcza serca.