Aktualności
Od nowego roku osoby po zawale oraz te, które wymagają wszczepienia protezy stawu biodrowego, zostaną objęte kompleksową usługą medyczną. Dzięki temu po zabiegu to szpital zapewni im dalsze porady specjalistów oraz rehabilitację.
05.08.2016
2
Sławny irlandzki badacz Antarktydy Sir Ernest Henry Shackleton mógł mieć wadę serca - ubytek przegrody międzyprzedsionkowej - twierdzą autorzy artykułu na łamach "Journal of the Royal Society of Medicine".
04.08.2016
Z leczenia uzdrowiskowego korzysta ok. 10 proc. seniorów powyżej 75. lat; najczęściej są to osoby z chorobami przewlekłymi, m.in. nadciśnieniem, chorobami serca i cukrzycą - poinformował wiceminister zdrowia Piotr Warczyński.
13.07.2016
3
Etykiety słodyczy czy przekąsek powinny informować nie tylko o kaloryczności, ale również ile trzeba ćwiczyć, aby je spalić. Ta propozycja Royal Society for Public Health, ma uświadomić konsumentom jak ich nawyki żywieniowe wpływają na ich sylwetkę.
11.07.2016
Co 11. pacjent po zawale serca umiera w ciągu 12 miesięcy po wypisie ze szpitala - alarmuje Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Zmiana systemu opieki nad chorymi po zawale mogłaby zmniejszyć liczbę zgonów z powodów kardiologicznych o ok. 3,4 tys. rocznie - przekonuje PTK.
03.07.2016
Polska kardiologia interwencyjna odnosi sukcesy, ale wielu pacjentów leczonych skomplikowanymi zabiegami umiera z powodu ograniczeń w dostępie do opieki pooperacyjnej i rehabilitacji – twierdzą specjaliści.
30.06.2016
1
Zmiana wycen w kardiologii inwazyjnej zmniejszy dostępność do zabiegów i zwiększy kolejki, co przełoży się na wzrost śmiertelności pacjentów i bankructwa szpitali - ocenili lekarze podczas konferencji organizowanej przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.
"Istnieje pilna potrzeba zmian w systemie opieki zdrowotnej, prowadzących do poprawy diagnostyki i leczenia niewydolności serca" - oceniono w raporcie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Eksperci szacują, że na tę chorobę w Polsce cierpi ok. 600 tys. - 700 tys. osób.
19.06.2016