Aktualności
Na WUM oraz na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu wykonano równocześnie zabiegi implantacji najnowszej generacji podskórnych miniaturowych rejestratorów arytmii.
Prowadzące do zgonów błędy lekarskie, igranie z ludzkim życiem w imię uzyskania wyników badań i zaspokojenia potrzeb firm farmaceutycznych oraz nielegalne eksperymenty na pacjentach zarzuca podległej Uniwersytetowi Medycznemu w Poznaniu Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyń przy ul. Długiej jej były pracownik. Bulwersującą sprawę opisuje „Głos Wielkopolski”.
Codzienne zjadanie 150 gramów borówek amerykańskich (mniej więcej filiżanka) zmniejsza ryzyko chorób serca nawet o 15 proc. - informuje "American Journal of Clinical Nutrition”.
22.07.2019
2
Picie niesolonego soku pomidorowego obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu LDL u dorosłych zagrożonych chorobami układu krążenia - udowodnili naukowcy z Japonii.
22.07.2019
1
Eksperci ostrzegają, że jedzenie czerwonego i przetworzonego mięsa zwiększa ryzyko wcześniejszej śmierci, a zamiana wołowiny, jagnięciny i kiełbasy na ryby i warzywa może zmniejszyć to ryzyko nawet o 17 proc. Tak wynika z raportu opublikowane w "British Medical Journal".
22.07.2019
2
23 proc. populacji Polski powyżej 65. roku życia cierpi na migotanie przedsionków – najczęściej występującą arytmię serca, której groźnym powikłaniem może być udar niedokrwienny mózgu – wynika z zakończonego właśnie badania Nomed-AF.
Śląski oddział NFZ nałożył na szpital powiatowy w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim 303 tys. zł kary za odesłanie chorego z zawałem serca.
17.07.2019
4
Nawet przy prawidłowej masie ciała tłuszcz brzuszny zwiększa u kobiet ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Działania takiego nie wykazuje tkanka tłuszczowa na biodrach i udach.