Podziel się z innymi:
2018-03-09
1

Podejmujemy starania, by podwyżki otrzymali wszyscy ratownicy medyczni

Źródło/Autor: PAP

Wypłaty w ratownictwie pozaszpitalnym są realizowane na bieżąco, podwyżki otrzymała też połowa ratowników zatrudnionych w szpitalach - poinformowało biuro prasowe MZ. Resort odpowiada w ten sposób na zarzut Komitetu Protestacyjnego Ratowników Medycznych, że rząd nie wywiązuje się z ubiegłorocznego porozumienia. W piśmie do ministra Łukasza Szumowskiego ratownicy zapowiedzieli akcję strajkową.

Podejmujemy starania, by podwyżki otrzymali wszyscy ratownicy medyczni
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
USA/ Kardiolodzy: znacznie więcej osób powinno zażywać leki na nadciśnienie
19.08.2026
Amerykańscy kardiolodzy alarmują, że znacznie więcej osób powinno zażywać leki na nadciśnienie, by zmniejszyć ryzyko zgonu. Według najnowszych wytycznych leki te warto stosować nawet przy niewielkim wzroście ciśnienia tętniczego krwi.
Kardiolodzy: podczas upałów zwracajmy uwagę na objawy mogące sygnalizować zawał serca
03.08.2026
W czasie upałów układ krążenia jest dodatkowo obciążony, dlatego ważne jest zachowanie szczególnej czujności na objawy zawału serca. To może być uczucie ucisku, rozpierania lub bólu w klatce piersiowej, ale też duszność, zimne poty, nudności, uczucie omdlewania czy nietypowe, silne zmęczenie – apelują kardiolodzy.
Katowice/ Najbardziej złożona operacja kardiochirurgiczna w historii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka
31.07.2026
Lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach przeprowadzili u 2,5-letniego Mikołaja operację podwójnego odwrócenia funkcji komór serca. Podczas czwartkowej konferencji prasowej podkreślili, że była to najbardziej złożona operacja kardiochirurgiczna w historii ośrodka.