Podziel się z innymi:
2018-02-22
2

Hakowanie aparatów serca jest możliwe, ale...

Źródło/Autor: PAP

Zhakowanie rozruszników serca lub konwerterów-defibrylatorów jest teoretycznie możliwe. Chodzi o nowej generacji zdalnie sterowane i monitorowane aparaty, a także o te, które można regulować z zewnątrz bez potrzeby ich wyjmowania z ciała chorego. Są one stosowane coraz częściej, stąd dyskusje o tym, jak bardzo są bezpieczne. Zdalnie można je przeprogramować, a także zablokować albo zakłócić przekazywanie do nich sygnałów.

Hakowanie aparatów serca jest możliwe, ale...
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Wspólne genetyczne podłoże depresji i chorób układu krążenia
02.05.2024
Depresja i choroby układu krążenia stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Na depresję cierpi na całym świecie około 280 mln ludzi, na choroby układu krążenia – 620 mln.
Ćwicząc tyle samo, co mężczyźni, kobiety uzyskują większe korzyści
21.02.2024
W przypadku wszystkich dorosłych podejmujących jakąkolwiek regularną aktywność fizyczną, ryzyko zgonu – w porównaniu z osobami nieaktywnymi – było niższe…
Badanie krwi może wskazać ryzyko zawału serca
19.02.2024
Zawał serca to najczęstsza przyczyna śmierci na świecie. Niestety, u wielu osób realne zagrożenie nie jest w porę identyfikowane i nie są wprowadzane środki zapobiegawcze.