Podziel się z innymi:
2017-06-11
2
Leczenie w Polsce zawałów wczoraj i dziś
Źródło/Autor:
PAP
Wprowadzenie dyżurów specjalistycznej karetki kardiologicznej, leki rozpuszczające zakrzep, całodobowa pomoc chorym z zawałem, wreszcie mechaniczne udrażnianie naczyń - to etapy prowadzące do współczesnego modelu leczenia zawału w Polsce, przypomnieli eksperci podczas konferencji prasowej w Zabrzu.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Lekarze z Łodzi operowali dwutygodniowego noworodka, usuwając gigantycznego guza z jego serca. Ciężarna mama helikopterem LPR przyleciała do Szpitala Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Kardiolodzy powiedzieli, że to była ostatnia chwila, żeby uratować dziecko.
Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych kryteriów kwalifikacji do Krajowej Sieci Kardiologicznej. Po ich spełnieniu szpitale będą należeć do jednego z trzech poziomów hierarchicznej organizacji opieki kardiologicznej.
04.06.2025
W Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca SUM w Katowicach przeprowadzono pionierski zabieg przezskórnego usunięcia dużej skrzepliny z prawego przedsionka serca. Operacja uratowała życie 45-letniej pacjentki onkologicznej.