Podziel się z innymi:
2014-09-10
1
Katastrofy i kryzysy są zawałogenne
Źródło/Autor:
PAP
Nie ma już wątpliwości, że silne stresy, jakie wywołują zarówno katastrofy naturalne, jak również duże kryzysy gospodarcze, skutkują większą liczbą zawałów serca oraz zgonów. Raport na ten temat został zaprezentowany podczas kongresu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który niedawno odbył się w Barcelonie.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Dzięki wdrożeniu Krajowej Sieci Kardiologicznej spodziewamy się skrócenia czasu oczekiwania na leczenie - powiedział w środę w Sejmie wiceminister zdrowia Marek Kos podczas drugiego czytania projektu ustawy o KSK. Resort zdrowia chciałby rozpocząć kwalifikację szpitali do sieci w połowie 2025 r.
08.05.2025
Gdyby wyeliminować u każdego pacjenta pięć czynników ryzyka: nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, cukrzycę, palenie papierosów oraz nadwagę lub otyłość – ryzyko zawału serca bądź udaru mózgu zmniejszyłoby się o 90 proc. – powiedział PAP prof. Krzysztof J. Filipiak, kardiolog.
11.04.2025
Dzięki nowatorskiemu urządzeniu po raz pierwszy w Polsce i w tej części Europy lekarze zmapowali serce w technice 3D i wykonali płaszczyznową elektroablację serca w celu wyeliminowania migotania jego przedsionków – przekazał PAP dr Jakub Baran, kierownik Pracowni Elektrofizjologii w Szpitalu Dzieciątka Jezus UCK WUM.
31.03.2025