Podziel się z innymi:
2014-07-09
1
Leczyli się za darmo, choć nie mieli prawa? NFZ nasyła urzędy skarbowe na tych pacjentów
Źródło/Autor:
Dziennik Gazeta Prawna
Pacjenci, którzy nie byli uprawnieni do refundowanego leczenia, a mimo to skorzystali z publicznej opieki, są winni NFZ 1,2 mln zł. Dotychczas udało się odzyskać jedynie 60 tys. zł, ale procedury windykacyjne trwają. Pacjentom na gapę urząd skarbowy zabierze należną kwotę z konta.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
W Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca SUM w Katowicach przeprowadzono pionierski zabieg przezskórnego usunięcia dużej skrzepliny z prawego przedsionka serca. Operacja uratowała życie 45-letniej pacjentki onkologicznej.
Sejm uchwalił w piątek ustawę o Krajowej Sieci Kardiologicznej. Nowy model organizacji opieki kardiologicznej na terenie całego kraju ma podnieść efektywność leczenia chorób układu krążenia.
12.05.2025
Dzięki wdrożeniu Krajowej Sieci Kardiologicznej spodziewamy się skrócenia czasu oczekiwania na leczenie - powiedział w środę w Sejmie wiceminister zdrowia Marek Kos podczas drugiego czytania projektu ustawy o KSK. Resort zdrowia chciałby rozpocząć kwalifikację szpitali do sieci w połowie 2025 r.
08.05.2025