Wojna o sukcesję w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu
Dr hab. Michał Zembala przegrał konkurs na kierownika kliniki kardiochirurgii, którą od ponad dwóch dekad kierował jego ojciec. A jednak to jego prof. Marian Zembala wybrał na swego następcę, co rodzi wiele problemów...
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Mam już konto, chcę przejść dalej.
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także
więcej chevron_rightTroje polskich kardiologów wyruszyło do Tanzanii, gdzie będą szkolić miejscowy personel w walce z pandemią. To pierwszy po blisko rocznej przerwie wyjazd poznańskich wolontariuszy.
Pilotaż sieci kardiologicznej okrojony do jednego województwa budzi wątpliwości – wskazali posłowie i eksperci na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia.
Technika resuscytacji powszechnie przedstawiana w dramatycznych scenach filmowych nie przynosi żadnych korzyści – ustalili brytyjscy naukowcy z Uniwersyetu Warwick.
Leczenie nadciśnienia tętniczego w praktyce – przypadek z komentarzem
55-letni mężczyzna ze stwierdzanym od 4 lat nadciśnieniem tętniczym zgłosił się na wizytę kontrolną. Chory obecnie leczony jest walsartanem (160 mg 1 × dziennie).
Czy obecność obturacyjnego bezdechu sennego zmienia wskazania do wszczepienia stymulatora serca? – opis przypadków
W przedstawionej pracy ukazano dwa różne oblicza bradyarytmii przy stwierdzanym obturacyjnym bezdechu sennym, co warunkowało różnice w dalszym postępowaniu terapeutycznym
Zaniewidzenie połowicze w przebiegu zawału serca z uniesieniem odcinka ST ściany dolnej
Za pierwotną przyczynę niedokrwienia ośrodkowego układu nerwowego uznano przemijające niedokrwienie mięśnia sercowego powodujące dekompensację hemodynamiczną amplifikowaną współistniejącą miażdżycą tętnic szyjnych.